Mustármag őrlemény 100g
620 Ft
A mustármag egészségre gyakorolt jótékony hatása régóta jól ismert, így most a teljesség igénye nélkül összegyűjtöttünk párat, alkalmazzátok ti is:
A leginkább ismert mustármag pakolás az őrlemény és meleg víz vagy ecet keverékéből készül. A népi gyógyászatában általában disznózsírral vitték fel fel a kezelendő testrészre, ma már akár méhviaszos, vagy egyéb zsiradékkal való felvitele megoldható. Hatásosan alkalmazhatjuk ízületi és ideggyulladásokra, porckorong-problémákra, légúti és tüdőgyulladásnál a mellkasra helyezve.
A pakolás elkészítése: 1 evőkanál mustármag őrleményt keverjünk össze 8 evőkanál fehér liszttel és annyi vízzel, hogy pépes legyen. Ezt követően tegyük a pépet egy gézlapra, hogy ne érintkezzen közvetlenül a bőrrel, majd ugyanígy fedjük le gézlappal, és rögzíthetjük fáslival, vagy letakarhatjuk. 20percnél tovább ne legyen a bőrön, irritációt okozhat, a bőrpír természetes jelenség. Egyéni igény szerint az arányok módosíthatóak.
Víz helyett alkalmazható bármilyen bázisolaj, vagy a hagyományos módon disznózsírral- cél egy pépes állag elérése. Illóolaj adható hozzá- a cédrust javaslom, mentális nyugtató és kiegyensúlyozó hatása miatt- ami egy betegség idején nem elhanyagolandó feladat. <3
Gglukozinolát és a mirozinát tartalmú, melyek képesek meggátolni a rákos sejtek növekedését.
A mustármagok enyhítik a reumás ízületgyulladást, mivel szelént és magnéziumot tartalmaznak-vagyis készíthetsz az őrleményből pakolást, mellyel az érintett testfelületet kezeled.
A migrén gyakorisága is csökkenthető a mustármagokban lévő magnéziumnak köszönhetően.
Légzőszervi problémákra készítsük el a régi jól ismert mustármagpakolást a hátra és a mellkasra egyaránt. Elősegíti az izzadást és a méregtelenítést.
Enyhíti az izomfájdalmat: A merev és fájó izmok hatékonyan kezelhetőek mustármagokkal. Ezzel vegyen egy meleg fürdőt, és adjon a vízhez őrölt mustármagot, így enyhítheti a fájdalmat, vagy készítsen meleg borogatást általa.
A mustármag olyan anyagokat tartalmaz, mint a vas, réz, magnézium és szelén, amelyek szabályozzák a vérnyomást és enyhítik a menopauza tüneteit.
A mustármag az asztmás betegekre is jó hatással van. Mivel olyan ásványi anyagokat tartalmaz, mint a réz, magnézium, vas és szelén, csökkenti az asztmás fulladások számát.
A mustármagok bőrre gyakorolt jótékony hatása
Lelassítja az öregedést: A mustármag kiváló karotin és luteinforrás. Ezenkívül A-, C- és K-vitamint tartalmaz, amelyek kiváló antioxidánsok.
Fertőzések ellen: A mustármagok nagy mennyiségben ként tartalmaznak, amely gombaölő hatású, ezért megszünteti a bőrfertőzéseket. – érdemes adalékanyagként arctisztító készítményekhez keverni, vagy problémás testrészre pakolást készíteni vele méhviasszal .
A mustármag hajra gyakorolt jótékony hatás
Hajnövekedést serkentő hatású – alkalmazd pakolásként, mert proteint, kalciumot, A- és E-vitamint, valamint omega-3 és omega-6 zsírsavakat tartalmaz. Ezek az anyagok mind belülről erősítik meg a hajszálakat, így a haj kevésbé hullik.
A fent leírt ásványianyag tartalomnak köszönhetően hajkondicionálóként is kiváló. Fényessé és rugalmassá teszi.
Konyhai tipp:
• Eltávolítja a szagokat: Ha a tárolóüvegek fűszerillatúak maradnak, egy kis mustármag megoldhatja a problémát. Melegítsen fel egy kis vizet és öntse az üvegbe, majd tegyen bele mustárt és jól rázza fel. Ezzel a módszerrel könnyedén megszabadulhat a szagoktól.