Vörös szőlőmag őrlemény
1090 Ft – 1990 Ft
Egészséges és szép bőrünk lehet ha ezt az alapanyagot is beépítjük nem csak az étrendünkbe, hanem a bőrápolási rutinunkba és a fürdőszobában tartani belőle egy keveset 🙂
A szőlőmag őrlemény egy nagyon finom szemcséjű, nem durva – én peeling kategóriába sorolnám.
Többféle képpen is használhatod:
- Benedvesített arcbőrödre a nedves ujjaid segítségével vigyél fel az őrleményből és finoman masszírozd át vele az arcbőröd, majd langyos vízzel öblítsd le.
- Ha szeretnéd azonnal a feszülést ellensúlyozni, akkor készíts előtte egy kis tálban olajos por keveréket a bőrödnek megfelelő olajjal. ( egy evőkanálnyi olaj bőven elég egy púpos teáskanál szőlőmag őrleménnyel, keverd össze és már használhatod is. Mandula, jojoba olaj- amit erre a célra én jószívvel javaslok.)
- Ha szereted a bolti enyhén habzó, egyszerre tisztító peelingeket, akkor a felhasználás előtt egy kis tálba egy mokkáskanálnyi Decyl Glucoside-ot tegyél és egy teáskanál olajat(ami szívednek, bőrödnek kedves) és egy teásákanál szőlőmag őrleményt- keverd össze és használd. Már nedves arcbőrre vidd fel mindenképp, alaposan masszírozd át az arcod, de ha nagyobb adagot készítesz akkor akár az egész testedet vele, mert garantáltan felfrissülsz. Ha testre használod tehetsz hozzá pár csepp illóolajat- citrom, mandarin ami frissít és a lelkedet is jó érzésekkel tölti el- arcra én nem szoktam illóolajat ajánlani, nehogy irritálja a nyálkahártyákat vagy a szemet. A testradírozás is egy nagyon egészséges rutin mellyel a nem kívánt cellulit ellen is tehetsz és valóban frissítő hatású, mindamellett, hogy az elhalt hámsejteket finoman eltávolítja.
Készíthetsz belőle arcpakolást is:
- száraz bőrre mézzel keverd + pici olaj, hogy kenhetőbb legyen
- zsíros bőrre joghurttal keverd
Mindkét esetben hagyd a bőrödön 15 percig majd langyos vízzel öblítsd le.
Szappankészítésnél nekem igazi kedvenc, hisz kiváló bőrradírozó szappant készíthetsz vele, ha a pudingos fázisban hozzákevered a szőlőmag őrleményt.
Aki volt nálam szappanfőzésen tudja, hogy nálam a szappan alap funkcióihoz hozzátartozik, hogy tisztítson, habozzon, ne szárítson. Az illatot én el tudom engedni, mert révén, hogy szappan- nem fog a bőrödön maradni az illat, hisz funkciójával ellentétes, hogy miközben eltávolít a bőrödre mégis odatapassza az illatot 🙂 szóval a színekkel , formákkal és funkcióval lehet még játszani- vagyis könnyedén készíthetünk bőrradírozós szappant 🙂 Javaslom próbáld ki, ha eddig még nem tetted. Egy 500ml-nyi olajos szappanhoz 2evőkanálnyit keverj el, szerintem elegendő- a túl sok azért nem jó, mert megtöri a szappan textúráját és eltörhet a szappan.
A vörös szőlő igen magas antioxidáns hatásait már talán nem kell külön ecsetelni, de fontosnak tartom megemlíteni gyulladáscsökkentő és szabadgyök megkötő tulajdonságait melyet kifejezetten őrölt formában tud a szervezetben hasznosítani.
Rendszeres fogyasztása hozzájárul a bőr kollagéntermeléséhez a szervezetben, ezáltal késlelteti a bőr öregedésének jeleit és rugalmasan, fiatalon tartja. Belülről és természetesen védi a hajszálereket melyek a tápanyagellátásért felelnek, értisztító hatású.
Érdemes akár kapszulázni de egy teáskanálnyit nyugodtan keverhetünk a reggeli joghurtba, kefírbe is.
A mag szétrágva is ugyanilyen hatású, csak nem biztos, hogy bírunk napi annyi szőlőt enni, hogy a kellő mennyiséget bevigyük 🙂 de hátha a fent leírtak motiválnak, hogy ne köpködd ki az értékes magokat, arról nem is beszélve, hogy kiváló természetese salaktalanító, mivel a kisebb nagyobb darabok kiválóan megtisztítják a bélfalat, ezáltal javul a tápanyagfelszívódás. Érdemes akár kúraszerűen alkalmazni béltisztításra is egy -egy fogyókúra vagy tisztító kúra előtt.