Blog

Test és hajápolás, olajokkal – bemutatkozik a Monoi olaj

Úgy indultam neki ennek a bejegyzésnek, hogy egy tápláló testbalzsam receptet osztok meg Veletek, de nem tudok elmenni néhány alapanyag mellett, mely különösebb kutyulás, keverés nélkül önmagában is tudja azt, amit a kész terméktől elvárnánk.

 

Akkor hadd mutassam be Nektek a Monoi olajat, más néven Tahiti virág. ( Gardenia taitensis). Egy igen erős, édes illatú virág. Az olajokról, zsírokról tudjuk, hogy a bennük való áztatással, úgynevezett macerátum készítéssel hatóanyag vonható ki és illat 🙂 Ebben az esetben ez ami fontos nekünk. Ha már a Francia Polinézia területén élő virágról van szó, és ott igen sok kókuszpálma terem, így kézenfekvő, hogy a kókuszolajban áztatják a virágszirmokat, melyeket az illat kivonása után, leszűrnek és egy 100% tisztaságú, adalékoktól mentes illatos, luxus testápoló olajat kapunk.

A kókuszolaj- kókuszzsír egy és ugyanaz. Csak azért írom, mert sokszor merült már fel kérdésnek. Az olaj és a zsír között a külső hőmérséklet által okozott hatás csupán a különbség.

Ha az üres kókuszolajba szeretnél bármilyen számodra kedves vagy éppen szükséges illóolajat csepegtetni, lassú tűzön fel kell melegítened a kókuszzsírt és hozzácsepegtetned a kiválasztott illóolajat. Meghüléses időszakban akár mellkasbedörzsölésre eukaliptusz, menta, borsmenta, kis cédrussal ajánlom 🙂 De bedörzsölésre igazából ha nem szeretnél a melegítéssel bajlódni, bármilyen hordozó olaj ) mandula, jojoba, sárgabracakmag) megfelel, 2-3 cseppet tegyél fajtánként, majd körkörös mozdulatokkal masszírozd be.

A finomított kókuszolajnak nincs illata, hisz a finomítás során elveszíti, így ő alkalmas emiatt bármilyen illat befogadására.

A BIO vagy finomítatlan kókuszolajnak megmaradtak a kellemes kókuszos jegyei, így ha erre vágysz, szintén nincs más teendőd, mint ezt a kezeletlen verziót venni és ezzel ápolni bőröd, vagy hajad.

Ha már az olajos test és hajápolásnál tartunk, kezdjük a test/arcápolásnál: Szintén sokan tartanak attól, hogy ha olajjal kenik be magukat, az nem szívódik be, csillog, fényes, zsíros marad a bőr. Nem mindegy milyen olajat használunk erre a célra. Egy ricinus olajat igen nehéz belepasszírozni a bőrbe , de ez nem is cél 🙂 Arcápolásra az egyik, egyébként száraz olajként is nevezett olaj az argán olaj. Gyorsan felszívódó. Amiket még arcra javaslok: gránátalmamag- öregebb, érett bőrre- jellegzetes szagú, de igen gazdag olaj. A csipkebogyómag olaj- rozaceás, vitaminhiányos, száraz bőrre- ő pirosas narancssárga, így ad egy kellemes színt is a bekenés után, de nem kell tőle félni- 3 cseppet kell az arcon eloszlatni, a homlok és a 2 arcpárnán a szem körül. A marakuja olajat azért nem szeretném kihagyni, mert igazán kellemes, friss illata van, tiniknek kifejezetten ajánlom, hisz ők még az illatok bűvkörében élnek. :)Könnyű, szintén gyorsan beszívódó szépségolaj.

Javaslom előtte megmosni az arcot langyos szappanos vízzel és maradjon a bőr nedves, mert a víz segíti az olaj beszívódását, bármily meglepő. 🙂

Testápoláshoz az extra szűz olíva olajat, mandula, sárgabarackmag olajat – és mivel most a kókusz olajról kezdtünk beszélgetni, a kókuszolajat javaslom,akár BIO akár Monoi formában. A kókuszolajról annyit még érdemes tudni, hogy ő nehezebben szívódik fel, így nem is kell belőle sok, csodaszép ápolt  bőrfelületet biztosít.. Száraz sarkak imádják. Elalvás előtt a tiare virág illata mennyei ellazító hatásúak, érdemes aromaterápiás hatását sem szem elől téveszteni.

Hajápolás olajokkal: A korpás száraz fejbőr sokaknak okoz problémát. Nem könnyű olyan sampont találni mely segít megszűntetni.

Néhány infó, ha ilyen problémád van. A fejbőr szárazsága- babáknál a koszmó– gyorsan hadd írjam le, nem kell méreg drága koszmó elleni sampont venni- RICINUS OLAJ!!! bekenni, hagyni, majd letörölni, amíg el nem múlik ismételni, de régi, jól bevált, filléres segítség.

A korpás, száraz, viszkető fejbőrre javaslom az olajos bemasszírozást hajmosás előtt, szinte mindegy milyen olajat használsz- ez pénztárca függő dolog, nem részletezem, a lényeg, hogy az olaj felpuhítja és táplálja a kiszáradt fejbőrt. Érdemes lehet E-vitamint és akár pár csepp rozmaring illóolajat tenni az olajba bedörzsölés előtt. Feltekered a hajad és bő fél óra után lemosod samponnal , lehet az olaj miatt kell kétszer, de az átlag egyébként kétszer szokta- de inkább leírom ezt is, nehogy az legyen, hogy nem mondtam 🙂 szóval két öblítés után jöhet a szárítás, és a fejbőr ápolt, a haj puha. Természetesen egy alkalom nem fordít vissza egy folyamatot, de elindul a változás. Ami fontos, hogy normál hajra szánt sampont használj- ne zsíros, ne korpás! NORMÁL! Az ok egyszerű, ha a normálból kibillent állapotra veszel készítményt az a kibillenést támogatja, vagy átvisz a másik irányba és hipp-hopp lesz a korpás hajadból zsíros korpás. ( a házi samponkészítésről majd legközelebb, hogy ne ágazzon el az írás túl sok irányba 🙂 )

 

Ha száraz, fénytelen a hajad, szintén lehet hajmosás előtt kókusz olajjal betapogatni, hagyni, hogy beszívja, majd lemosni- ha nincs baj a fejbőröddel, oda nem kell. A száraz haj képes bármit is beszívni! A vizes haj csak kívülről kap egy réteget, de nem fog hasznosulni, ezt csak a balzsamok és társai miatt. Olyan hajpakolást keressetek ha még boltit vesztek, ami száraz hajra való. Házilag viszont számtalan jobbnál jobb és gazdag pakolást lehet készíteni- de ezt is egy következőben részletezném- gondolatébresztő-tojás, joghurt, élesztő.-mert nem bírom ki, hogy infó morzsák nélkül lépjek tovább:)Ha hajmosás után vagy, ici pici pinduri olaj mennyiséget szintén eloszlathatsz a hajvégeken, hogy ne száradjanak ki.

 

Most befejezem, hogy olvasható mennyiségű információt adjak át 🙂

 

Ha kérdésed van, írj vagy hívj, fordulj hozzám bizalommal, segítek.

Szeretettel,

Judit

Ha kedvet kaptál a monoi olajhoz: https://naturpolc.hu/termek/tahiti-virag-testolaj/

info@naturpolc.hu

húsz99 74hetvenöt nulla